• VLT AQUA Drive

  Czyni sterowanie aplikacjami wodno-ściekowymi dziecinnie proste

  Oszczędność energii

  Oszczędność miejsca

  Redukcja kosztów

  akwarium

 • VLT HVAC Drive

  Inteligentny element inteligentnego budynku

  Nieski koszt inwestycji i eksploatacji

  Energooszczędność

  Tryb uśpienia pompy - Sleep mode

  Optymalizacja zużycia energii AEO

  Kompensacja przepływu

 • CERTYFIKAT BREEM

  Certyfikat energooszczędności BREEAM (Buiding Research Establisment Environmental Assessment Method) dla budynków użyteczności publicznej staje się standardem takim, jak np. klasa A+ dla sprzętów gospodarstwa domowego. Zrównoważone budownictwo jest w Polsce nową i niezbędną potrzebą społeczną.

  wskaźniki

 • Zawory odcinające p. poż.

  Gwarancja dostawy wody w przypadku braku napięcia zasilania

  Największe ciśnienie wody w instalacji hydrantowej

  asc

 • ADAP-KOOL

  Zoptymalizowane systemy Danfoss ADAP-KOOL zapewniają kompleksowe rozwiązania

  Odpowiednio dopasowany system do wielkości  sklepu pozwala zaoszczędzić energię nawet o 33%

  Bezpieczeństwo żywności i zgodność z systemem HACCP

  przemysł

> Blog

Osuszacz chłodniczy

Wszystko o osuszaczach chłodniczych

Osuszacz chłodniczy to obecnie najczęściej stosowany typ osuszacza. Jego działanie porównać można do działania chłodziarki, ponieważ polega ono na wytrąceniu wilgoci ze schładzanego powietrza. Urządzenie tego typu najlepiej sprawdza się w warunkach, w których temperatura nie spada poniżej 12 stopni Celsjusza, dlatego też jego użycie zaleca się głównie we wnętrzach pomieszczeń.

Czytaj więcej...

chłodnictwo

Rejestrowanie urządzeń chłodniczych

W maju 2015 roku zmianie uległy przepisy dotyczące niektórych cieplarnianych gazów fluorowanych oraz substancji, które zubażają warstwę ozonową. W związku z tym ustawodawca nałożył obowiązek rejestrowania wszystkich posiadanych urządzeń chłodniczych. Rejestracji podlegają przede wszystkim maszyny: klimatyzacyjne, chłodnicze , przeciwpożarowe oraz pompy ciepła, które zawierają minimum trzy kilogramy substancji kontrolowanych. 

Czytaj więcej...

Klimatyzacja

Klimatyzacja w miejscu pracy

Aktualnie obowiązujące przepisy prawne zobowiązują pracodawcę nie tylko do zachowania odpowiedniej temperatury w miejscu wykonywania pracy, ale również do regularnej konserwacji nawiewów. Warto również wiedzieć, że za posiadanie brudnych lub nieprawidłowo ustawionych urządzeń klimatyzacyjnych ustawodawca może nałożyć na pracodawcę karę grzywny. 

Czytaj więcej...

agregat

Czym są agregaty skraplające?

Agregaty skraplające to urządzenia, które najczęściej kojarzone są ze standardowymi instalacjami klimatyzacyjnymi. Warto jednak zaznaczyć, że ich zastosowanie jest o wiele szersze, ponieważ nadają się one zarówno do schładzania, jak i ogrzewana pomieszczeń. Klasyczny agregat składa się ze sprężarki, zbiornika cieczy, skraplacza, armatury odcinającej i przewodów. Dodatkowo nowsze modele wyposażone są również presostaty zabezpieczające. 

Czytaj więcej...