• VLT AQUA Drive

  Czyni sterowanie aplikacjami wodno-ściekowymi dziecinnie proste

  Oszczędność energii

  Oszczędność miejsca

  Redukcja kosztów

  akwarium

 • VLT HVAC Drive

  Inteligentny element inteligentnego budynku

  Nieski koszt inwestycji i eksploatacji

  Energooszczędność

  Tryb uśpienia pompy - Sleep mode

  Optymalizacja zużycia energii AEO

  Kompensacja przepływu

 • CERTYFIKAT BREEM

  Certyfikat energooszczędności BREEAM (Buiding Research Establisment Environmental Assessment Method) dla budynków użyteczności publicznej staje się standardem takim, jak np. klasa A+ dla sprzętów gospodarstwa domowego. Zrównoważone budownictwo jest w Polsce nową i niezbędną potrzebą społeczną.

  wskaźniki

 • Zawory odcinające p. poż.

  Gwarancja dostawy wody w przypadku braku napięcia zasilania

  Największe ciśnienie wody w instalacji hydrantowej

  asc

 • ADAP-KOOL

  Zoptymalizowane systemy Danfoss ADAP-KOOL zapewniają kompleksowe rozwiązania

  Odpowiednio dopasowany system do wielkości  sklepu pozwala zaoszczędzić energię nawet o 33%

  Bezpieczeństwo żywności i zgodność z systemem HACCP

  przemysł

> > 211-rejestrowanie-urzadzen-chlodniczych

Rejestrowanie urządzeń chłodniczych

W maju 2015 roku zmianie uległy przepisy dotyczące niektórych cieplarnianych gazów fluorowanych oraz substancji, które zubażają warstwę ozonową. W związku z tym ustawodawca nałożył obowiązek rejestrowania wszystkich posiadanych urządzeń chłodniczych. Rejestracji podlegają przede wszystkim maszyny: klimatyzacyjne, chłodnicze , przeciwpożarowe oraz pompy ciepła, które zawierają minimum trzy kilogramy substancji kontrolowanych. 

Kto jest zobowiązany do rejestracji urządzeń chłodniczych?

Obowiązek rejestracji nałożony został na osoby fizyczne oraz firmy. Jeżeli prowadzą Państwo chłodnie dla kwiatów, owoców lub warzyw, albo sklep wyposażony w regały chłodnicze, to ustawa skierowana jest właśnie do Was. Obowiązek rejestracji urządzeń chłodniczych dotyczy również zakładów przetwórstwa spożywczego oraz branży farmaceutycznej. Spokojni mogą być natomiast właściciele domowych zamrażarek i lodówek, gaśnic oraz systemów zainstalowanych w środkach transportu. Warto również wspomnieć, że ustawa, która reguluję tę kwestię, nie przewiduje zwolnień podmiotowych w zakresie obowiązku ewidencyjnego.

Jak odbywa się rejestracja?

Rejestracji urządzeń chłodniczych można dokonać za pośrednictwem specjalistycznego systemu teleinformatycznego. Jedyne co należy zrobić, to wejść na stronę Centralnego Rejestru Operatorów Urządzeń i Systemów Ochrony Przeciwpożarowej i wypełnić dostępny formularz. Oczywiście na stronie internetowej umieszczona została również instrukcja, która z pewnością ułatwi proces rejestracji.  Warto również wiedzieć, że od momentu zgłoszenia urządzenia w systemie wszelkie ewentualne naprawy będą mogły być wykonywane jedynie przez profesjonalnych i certyfikowanych serwisantów. Dodatkowo wszystkie przeprowadzane działania należy odnotowywać w Karcie Urządzenia, którą otrzymają Państwo po wykonaniu rejestracji.