• VLT AQUA Drive

  Czyni sterowanie aplikacjami wodno-ściekowymi dziecinnie proste

  Oszczędność energii

  Oszczędność miejsca

  Redukcja kosztów

  akwarium

 • VLT HVAC Drive

  Inteligentny element inteligentnego budynku

  Nieski koszt inwestycji i eksploatacji

  Energooszczędność

  Tryb uśpienia pompy - Sleep mode

  Optymalizacja zużycia energii AEO

  Kompensacja przepływu

 • CERTYFIKAT BREEM

  Certyfikat energooszczędności BREEAM (Buiding Research Establisment Environmental Assessment Method) dla budynków użyteczności publicznej staje się standardem takim, jak np. klasa A+ dla sprzętów gospodarstwa domowego. Zrównoważone budownictwo jest w Polsce nową i niezbędną potrzebą społeczną.

  wskaźniki

 • Zawory odcinające p. poż.

  Gwarancja dostawy wody w przypadku braku napięcia zasilania

  Największe ciśnienie wody w instalacji hydrantowej

  asc

 • ADAP-KOOL

  Zoptymalizowane systemy Danfoss ADAP-KOOL zapewniają kompleksowe rozwiązania

  Odpowiednio dopasowany system do wielkości  sklepu pozwala zaoszczędzić energię nawet o 33%

  Bezpieczeństwo żywności i zgodność z systemem HACCP

  przemysł

> > 213-wszystko-o-osuszaczach-chlodniczych

Wszystko o osuszaczach chłodniczych

Osuszacz chłodniczy to obecnie najczęściej stosowany typ osuszacza. Jego działanie porównać można do działania chłodziarki, ponieważ polega ono na wytrąceniu wilgoci ze schładzanego powietrza. Urządzenie tego typu najlepiej sprawdza się w warunkach, w których temperatura nie spada poniżej 12 stopni Celsjusza, dlatego też jego użycie zaleca się głównie we wnętrzach pomieszczeń.

 

Zasada działania osuszacza

Przeważająca część osuszaczy chłodniczych wyposażona jest w dwa stopnie chłodzenia. Pierwsze to tzw. chłodzenie wstępne, które polega na schłodzeniu powietrza w wymienniku powietrze – powietrze. Na tym etapie możliwe jest obniżenie temperatury z 40 stopni Celsjusza do temperatury 20 stopni Celsjusza. W kolejnej fazie powietrze przepływa do obiegu chłodniczego przez parownik i chłodzone jest aż do momentu osiągnięcia temperatury punktu rosy. Przed kupnem osuszacza warto odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakich warunkach będzie pracowało urządzenie. Odpowiednio dobrany produkt pozwoli na zmniejszenie kosztów związanych z eksploatacją oraz osiągnie doskonałą wydajność. 

Na co zwrócić uwagę

Podczas zakupu osuszacza należy zwrócić uwagę na jego wydajność. Wartości podawane są przeważnie w litrach na godzinę lub dobę i są wartościami maksymalnymi. To, co może przeszkadzać w pracy osuszacza, to poziom emitowanego hałasu. Przeważnie nie przekracza on 65 dB, niemniej jednak bywa męczący dla ludzkiego ucha. Wybierając produkt warto poszukać takiego, który nie przekracza progu 40 db – wtedy będziemy mieć pewność, że praca urządzenia nie zakłóci naszego funkcjonowania. Większość osuszaczy sterowana jest mechanicznie za pomocą pilota, dzięki czemu ich użycie jest banalnie proste. Nowsze modele wyposażone są w specjalne programy, które dopasowują wydajność do względnej wilgotności.