Zawory

Zawory zwrotne

Zawory NRV i NRVH mogą być stosowane w instalacjach chłodniczych i klimatyzacyjnych z fluorowcopochodnymi czynnikami chłodniczymi na rurociągach cieczowych, ssawnych i z gorącym gazem. NRV i NRVH są dostarczane z przyłączami śrubunkowymi lub do lutowania. Dostępne są też w wersjach z przyłączami przewymiarowymi, co pozwala na precyzyjne dobranie zaworu do wydajności urządzenia.

Zawory sterujące i regulacyjne

Oferujemy szeroką gamę zaworów sterujących i regulacyjnych do chłodnictwa przemysłowego. Platforma ICV Flexline™ firmy Danfoss dla chłodnictwa przemysłowego. Również termostatyczne zawory wodne AVTA.

Zawory rozprężne

Oferta elektrycznych zaworów rozprężnych firmy Danfoss obejmuje elektromagnetyczne zawory rozprężne i zawory rozprężne z silnikiem krokowym, w tym wersje do układów z CO₂.

Zawory elektromagnetyczne

Zawory elektromagnetyczne są prostym i ekonomicznym sposobem na kontrolowanie i regulowanie przepływu cieczy i gazów. Danfoss oferuje pełną gamę zaworów elektromagnetycznych z serwosterowaniem do urządzeń klimatyzacyjnych. Zawory EVR mogą być stosowane w rurociągach cieczowych, ssawnych i gorących par, a przy tym są zgodne z fluorowcopochodnymi czynnikami chłodniczymi, włącznie z wysokociśnieniowymi czynnikami chłodniczymi, takimi jak R410A.

Cewki do zaworów elektromagnetycznych

Cewki Danfoss są specjalnie zaprojektowane do pracy w środowisku agresywnym o wysokiej wilgotności i zmiennej temperaturze, występującym w większości układów chłodniczych. Nowy system szybkiego montażu zatrzaskowego zapewnia łatwa instalacje i demontaż. Cewki z mocowaniem zatrzaskowym montuje się bez użycia jakichkolwiek narzędzi, a do demontażu wystarczy śrubokręt. Cewki z mocowaniem zatrzaskowym dostępne są do pełnego zakresu zaworów elektromagnetycznych do zastosowań chłodniczych, mroźniczych i klimatyzacyjnych.

Zawory kulowe

Zawory kulowe GBC są zaworami odcinającymi obsługiwanymi ręcznie, przeznaczonymi do zastosowań, w których wymagany jest przepływ dwukierunkowy. Zawory GBC są dopuszczone do stosowania w rurociągach cieczowych, ssawnych i gorących par w urządzeniach chłodniczych i klimatyzacyjnych.

Zawory termostatyczne rozprężne

Termostatyczne zawory rozprężne (TXV) są dostępne z osobnymi korpusami zaworów i zespołami dysz lub jako kompletne zawory (z dyszą stałą). Ta grupa wyrobów obejmuje także termostatyczne zawory wtryskowe.

Zawory termostatyczne

Zawory termostatyczne są prostym i niezawodnym rozwiązaniem stosowanym do kontroli temperatury wody chłodzącej. Nie wymagają zasilania w postaci sprężonego powietrza lub energii elektrycznej. Są również odporne na zanieczyszczenia i wysokie ciśnienie wody - to doskonały wybór, jeżeli chodzi o produkty wysokiej wytrzymałości.


Poprzednia kategoria