Komponenty Automatyki Przemysłowej - Sensing Solutions

Zawory

Zawory elektromagnetyczne są prostym i ekonomicznym sposobem na kontrolowanie i regulowanie przepływu cieczy i gazów. Nasz program zaworów elektromagnetycznych ze względu na zasadę działania dzielimy na: bezpośredniego działania, z serwosterowaniem, ze wspomaganiem otwarcia. Zawory elektromagnetyczne są doskonałym rozwiązaniem w instalacjach z czynnikami o ograniczonym zanieczyszczeniu, do małych, jak i dużych wartości przepływu.

Zobacz

Przetworniki ciśnienia

Przetworniki ciśnienia Danfoss przeznaczone są do użytku w prawie wszystkich zastosowaniach przemysłowych i oferują niezawodny pomiar ciśnienia nawet w trudnych warunkach środowiskowych. Szeroka oferta przetworników ciśnienia obejmuje różne sygnały wyjściowe, pomiar ciśnienia absolutnego i względnego oraz bogatą ofertę przyłączy ciśnieniowych i elektrycznych.

Zobacz

Czujniki temperatury

Temperatura jest jedną z najbardziej kluczowych wielkości fizycznych, której nawet niewielka zmiana może mieć poważne konsekwencje dla pracy całej instalacji. Przegrzanie na przykład jakiegoś urządzenia choćby o kilka stopni może drastycznie skrócić jego żywotność. Dlatego tak ważny jest prawidłowy dobór oraz montaż czujnika temperatury.

Zobacz

Przełączniki

Regulatory ciśnienia (presostaty) przeznaczone są do regulacji i kontroli wartości ciśnienia w instalacjach. Posiadają wbudowany styk elektryczny przełączny, którego położenie zależy od wartości mierzonego ciśnienia i wartości ustawionych na skali presostatu (tzw. punkty przełączania).

Zobacz