Liczniki ciepła

Kompaktowe liczniki ciepła Danfoss Sono® obejmują liczniki do aplikacji grzewczych i chłodniczych przeznaczone zarówno do montażu po stronie pierwotnej, jak i wtórnej. Liczniki mogą być stosowane w domach jednorodzinnych, wielorodzinnych i budynkach komercyjnych. Wszystkie liczniki to wysokiej jakości liczniki ultradźwiękowe zapewniające najwyższą dokładność i najdłuższy czas eksploatacji..


Liczniki do montażu po stronie wtórnej

Zazwyczaj są instalowane za wymiennikiem ciepła po stronie instalacyjnej i z tego powodu należą one do właściciela domu, mieszkania lub budynku. Liczniki są dostępne w zakresie średnic od DN15 do DN32 oraz dla przepływu od 0,6 do 6,0 m3/h. Ciśnienie nominalne wynosi PN16. Solidna konstrukcja, otwarte protokoły komunikacyjne, długi czas pracy baterii i prawdziwa diagnostyka (również poprzez aplikację App) to cechy zapewniające im przewagę nad innymi licznikami dostępnymi w tym segmencie.

Liczniki do montażu po stronie pierwotnej

Zazwyczaj instaluje się je przed wymiennikiem ciepła i z tego powodu należą one do zakładu energetyki cieplnej. Takie warunki wymagają liczników o solidnej konstrukcji i spełniających wysokie wymagania, np. dotyczące temperatury i ciśnienia. Liczniki są dostępne w zakresie średnic od DN15 do DN100 oraz dla przepływu od 0,6 do 60 m3/h i ciśnienia od PN16 do PN25.


Poprzednia kategoria