Urządzenie do odzyskiwania energii 3-w-1

Urządzenie do odzyskiwania energii 3-w-1 (ERD) zoptymalizowane pod kątem odwróconej osmozy wody morskiej. iSave w jednej zwartej konstrukcji integruje wymiennik ciśnieniowy, pompę wspomagającą i silnik, dzięki czemu urządzenie to charakteryzuje się wysoką sprawnością i krótkim czasem zwrotu z inwestycji.

Niewielkie rozmiary iSave sprawiają, że jest to popularne rozwiązanie w przypadku ograniczonej przestrzeni. Po wyposażeniu w iSave pompy Danfoss APP produkują więcej wody słodkiej na metr kwadratowy niż jakikolwiek inny system na rynku.

Urządzenie iSave może być stosowane w prawie wszystkich układach odsalania SWRO — lądowych lub morskich, nowych lub modernizowanych. Konstrukcja typu 3-w-1 umożliwia szybkie uruchomienie, ciągłe monitorowanie wydajności i łatwą regulację w celu dostosowania do zmian sezonowych. Wiadomo, że inne urządzenia izobaryczne powodują nadmierne obroty i przepłukiwanie, co prowadzi do słabej kontroli procesu i niskiej sprawności. Można tego uniknąć dzięki aktywnej regulacji zapewnianej przez urządzenie iSave.

iSave odzyskuje energię hydrauliczną od wysokociśnieniowego strumienia odpadowego z układu odsalania SWRO i przenosi ją z powrotem do układu, znacznie zmniejszając zużycie energii, niezależnie od natężenia przepływu i wielkości systemu SWRO. Poza znacznymi oszczędnościami energii, urządzenie do odzysku energii iSave dzięki zwartej konstrukcji redukuje również nakłady inwestycyjne przez zmniejszenie wymaganej wielkości pompy wysokociśnieniowej, liczby rur i podzespołów.

Cechy i korzyści

Obszerna wiedza na temat zastosowań

Konkurencyjne wskaźniki sprawności

Zwarta budowa — wymiennik ciśnieniowy, pompa i silnik w jednym urządzeniu

Łatwa i przyjazna w obsłudze konstrukcja

Prostota i niezawodność, długi czas bezawaryjnej pracy

Krótki czas zwrotu z inwestycji


Poprzednia kategoria